Blefaroplastika

Pärani avatud silmad ehk silmalaugude plastika.

Loe veelRegistreeri

Audrey Hepburn on öelnud, naise ilu peitub tema silmades.

Küsime – miks nii? Aga sellepärast, et ilusad silmad on harva antud kaasa looduse poolt, kuid praegu on neid võimalik imeilusaks kohendada laugude esteetilise plastika abil.

Naise silmad on nagu optiline sihik, mille eesmärgiks on tabada otse südamesse. Ja et sinna tabada, tuleb end hoida toonuses: hoolitseda silmaümbruse eest, mis on niisama tähtis kui silmad ise.

Ja siis, kui sa mõistad, et kosmeetikast ei ole enam kasu, on aeg võtta ennast tõsiselt käsile. Muide, on vale arvata, nagu silmalaugude plastika poole pöördutakse ainult vanaduse pärast. Kaugel sellest – te võite olla naine, kes õigel ajal hoolitseb oma välimuse eest.

Niisiis – ”blefaroplastikaks” nimetatakse sellist plastilist operatsiooni, mis muudab silma lõiget, laugude kuju, noorendab silmade ümbrust, eemaldab laugude kaasasündinud defektid. Kuid kindlasti ei maksa seda lõikust pidada kergeks kirurgiliseks vahelesegamiseks. Blefaroplastikat võib pigem võrrelda juveliiri tööga, sest meil on ju tegemist esteetikaga. Valmistada ümbris kallihinnalisele kalliskivile – teie silmadele – see on sama mis muuta teemant briljandiks.

Ilu on vaataja silmades, nii et ärme võta neilt ära võimalust nautida ilu. Aga kui mehed ei suuda naiselt pilku pöörata, muutub ta nende pilkude all veelgi kaunimaks.
Registreeri

Mõtisklege, mida sooviksite oma välimuses muuta. Kui annate positiivse vastuse alljärgnevatele küsimustele, võiksite mõelda plastilisele kirurgiale.

L

Kotid silmade all

L

Alumiste laugude song

L

Sügavad kortsud, (kurrud)

L

Lotendav ja kortsuline nahk silmade ümbruses

L

Rippuvad alumised ja ülemised laud

L

Ülemiste laugude liigne vajumine silmadele

L

Laugude liigne nahk tekitab silmade väsimust

L

Nahavoldid moodustuvad kogu silmalau ulatuses või silma nurkades ja naha rippumine jätkub.

Millal minna kirurgi noa alla?

Kui küsitakse, millistel põhjustel inimesed lasevad enda välimust laugude plastika abil tuunida ja korrigeerida oma välimust, peab vastama, et põhjused on väga erinevad ja vägagi isiklikud.

Sageli on need küpses eas naised, kes soovivad jääda nooruslikuks, samuti ka võluvad noored naised, kes soovivad kohendada looduse poolt antud näitajaid. Kuid eesmärk on kõigil üks – saada kaunimaks.

Ärge ajage omavahel segamini miimika kurrukesi vananemisega, kui teil tekkivad kerged ”kanavarbad” silmanurkadesse, pole see veel mingi vananemistunnus ja teil pole veel põhjust koputada plastikakirurgi uksele. Need kurrukesed peegeldavad vaid emotsioone teie näos.

Kahjuks künnavad vanaduskortsud meie nahka olenemata miimikalihaste aktiivsusest. Naha elastsus kaob pikapeale ja eriti õrna nahk silmade ümbruses võtab omaks nii miimika, kui ka vanaduskortsud.

Millal on paras aeg kirurgiliseks sekkumiseks?

Õiget vastust siin otseloomulikult ei ole, küll aga võib tõdeda, et enamjaolt pöördutakse meie poole vanuses 30a ja vanemad. Peamine põhjus, millega pöördutakse on: ülemiste laugude vajumine, nahaaluse rasvkoe kogunemine ja kulmude alla vajumine.

Laugude plastika eelised mittekirurgiliste meetodite ees on: tulemus vabastab patsiendi süngest ja vaevatud pilgust; operatsiooni tulemus on stabiilne 10 ja rohkem aastat.

Ilukliiniku vipMedicum spetsialistid kingivad teie silmade nooruse ja ilu.
Registreeri

Operatsiooni kulg:

Kirurgiline vahelesegamine kestab 30- 45 minutit. Operatsiooni eesmärgiks on eemaldada liigne nahk laugudelt, eemaldada kotid silmade alt, tugevdada lihased, tõsta kulmud ja välimised nurgad kõrgemale, muuta silmade lõiget. Kui tavapäraselt korrigeeritakse korrigeeritakse nii ülemisi kui ka alumisi silmalagusid, siis käesolev plastiline kirurgia võimaldab saavutada väga erinevaid esteetilisi efekte, vastavalt patsiendi soovile.

Olgu veel ära mainitud, et antud operatsiooniks kasutatakse lokaalanesteesiat.

Edasi räägime põhjalikumalt ülalaugude lõikusest.

Ülalaugude blefaroplastika

Vanusega tekkib laubale, allapoole kulme nahakudede üleküllus, mis liigub silmalaugude piirkonda.

Efekti saavutamiseks eemaldatakse liigne nahk koos rasvakudedega, mis asub lihaste all. Võib tõsta ka kulmukaart.

Alumiste laugude blefaroplastika

Operatsioon eesmärgiks on liigse nahka ja sügavate nahavagude eemaldamine ning silmaaluste kottide eemaldamine. Kui silmaalused kotid on suured, tuleb tugevdada ka lihaseseina.

See operatsioon nõuab suurt meisterlikust. Kuna laugude nahk on väga õhuke ja selle ülearune pingutamine võib viia mittesoovitud tulemusteni.

Alumiste laugude blefaroplastika silma sideaparaadi tervis

Üldiselt on nina juures olevad koed tugevad ja seoses inimese eaga ei kipu need ka lõtvuma. Samas kui meelekohtade koed on pikemad, peenemad ja õhemad. Aja möödudes kipuvad need koed välja venima ning kudede lõtvumise tagajärjeks ongi silmanurkade langemine. Õnneks võimaldab silmalaugude korrigeerimisel teostatav kantoplastika korrigeerida silmalaugu vastavalt vajadusele.

Lõikusjärgselt on võimalik pisikortsudele teostada kas laserlihvimist või ilusüste. Kasutades peale lõikust laserlihvimist, saavutatakse eriti muljetavaldav efekt. Imeväikesed kortsud, ebatasasused ja muud nahadefektid, mida polnud võimalik operatsiooni käigus eemaldada, eemaldab laser.

Soovitused operatsioonijärgseks perioodiks.

Et vähendada silmalaugude turset, asetatakse lõikusjärgsetel tundidel laugudele jahutatud geelpadjakesed. Profülaktika mõttes on äärmiselt soovituslik kasutada antiseptilisi silmatilku. Samuti on soovitav viibida kuni 6 päeva kodus ja vältida füüsilisi pingutusi. Duši alla võib minna järgmisel päeval, kuid kindlasti tasuks silmalaud puutumata jätta.

Õmblused eemaldatakse nädala möödudes. Haavade ääred kaetakse kleepsuga, mis jääb peale veel nädalaks. Reeglina saavutab turse oma kõrgpunkti kolmandal päeval. Seejärel kaob see pooleteist nädala jooksul. Sinised plekid peaksid kaduma nädala jooksul. Olenevalt naha tüübist kaovad operatsioonijärgsed armid peaaegu kuu möödudes.

Taastumisele aitavad kaasa kosmetoloogi teraapilised programmid: lümfodrenaažne näomassaaž; modelleerivad ja niisutavad kompleksid; liftingprogrammid; laugude kreemiga puhastamine jne.
Operatsiooni täielikku tulemust võib hinnata juba 4 kuu möödudes.

Tasub teada:

N

Vajadusel, mõne aasta möödudes, on võimalik protseduuri korrata.

N

Alumiste laugude palstikat korratakse vaid meditsiiniliste näidustuste korral.

N

Blefaroplastika tulemus on praktiliselt eluaegne. Ülemiste laugude plastika vajaduse kordust tuleb ette haruharva.

N

Saavutatud efekt oleneb mitte ainult kirurgi kvalifikatsioonist, vaid ka patsiendi tervislikust seisundist, tema halbadest harjumustest ning tema elukommetest.

Tüsistused ja riskid

r

Blefaroplastikaga ei kaasne tõsiseid tüsistusi.

r

Esimestel päevadel on võimalik: silmade punetus; silma kuivamine; võõrkeha tunnetus. Neid sümptome on võimalik leevendada silmatilkade abil.

Tõsisemad tüsistused:

M

Lagoftalm

M

Tugev pisaravool

M

Hematoom

M

Silmalao vajumine

M

Võimetus sulgeda silma

M

Verevalumite teke, mis küll kaob mõne päeva pärast

M

Kuiva silma sündroom või pisarate erituse vähenemine

Registreerimine konsultatsioonile

Konsultatsioon – 49€

Nimi (*nõutav)

Email *

Telefon *

Vali kuupäev *

Teade

Greete

Greete Tomson
Administraator


Peale vormi täitmist Teiega võetakse ühendust ühe tööpäeva jooksul ning lepitakse kokku Teile sobiv külastusaeg.


Lisaküsimuste korral palume helistada telefonil 6 590 231.