Mida vähem me teame, seda enam kardame — see on fakt!

VipMedicumi spetsialistid otsustasid vastata enimlevinud küsimustele ning kummutada botuliinteraapia kohta liikuvaid müüte!

Registreeri esimesele protseduurile

Müüt nr 1: botuliintoksiini süstid kahjustavad tervist

Botuliintoksiin on preparaat, mis on registreeritud Eesti ravimiregistris.

Botuliintoksiin ei tungi verre, ta toimib vaid süstimispiirkonnas. Süstimiseks kasutatavad annused ei avalda organismile tervikuna mitte mingisugust toimet. Botuliintoksiin blokeerib lihasesse saadetavaid närviimpulsse, kuid lihase verevarustus säilib, seepärast ei saa tekkida mingit atroofiat, isegi mitte pärast mitmekordset süstimist. Kui soovite vältida negatiivseid tagajärgi, arvestage vastunäidustustega: süste ei tohi teha neuromuskulaarsete haiguste, nahainfektsioonide, raseduse ja imetamise ning vere hüübimishäirete korral.

Ning peamine: Botox ei tekita kahju juhul, kui protseduuri viib läbi kvalifitseeritud spetsialist usaldusväärses, vastavat sertifikaati omavas kliinikus. See on olulisim tingimus, millest sõltub protseduuri edukus.

Müüt nr 3: botuliintoksiin tekitab sõltuvust

Botuliintoksiini süstid tekitavad sõltuvust täpselt samapalju kui ka igasugused teised välimusele positiivset mõju avaldavad protseduurid. Võimalik, et kui süstist saadud efekt kaob, tundub Teile kortse olevat varasemast rohkem — see pole tegelikult nii, nahk vaid taastab oma endise seisundi. Mingit keemilist sõltuvust preparaat ei tekita.

Müüt nr 2: botuliintoksiin annab ajutise tulemuse

Jah, toime püsib keskmiselt 4–6 kuud, pärast seda lihaste liikuvus täielikult taastub.

Naha vananemine jätkub olenemata sellest, kas tegite botuliintoksiini süste või ei, kuid preparaat ikkagi pärsib uute kortsude tekkimist ja kõrvaldab olemasolevaid.

Tänu sellele, et botuliintoksiin blokeerib näolihaste aktiivsust, saate vabaneda harjumusest kulme kortsutada ja nägu krimpsutada. Poole aasta möödudes preparaadi toime kaob ja soovi korral võite kõiki neid grimasse jälle teha, kuid pole välistatud, et halb komme on selleks ajaks üle läinud.

Müüt nr 4: botuliintoksiini võib süstida alles pärast 40. eluaastat

Preparaati peab kasutama siis, kui näol on miimikakortsud, mitte aga vanuse järgi. Botuliintoksiin lõdvestab mingiks ajaks konkreetse lihase ja pärsib niimodi miimikakortsude teket. See on ainuke protseduur, mis kõrvaldab kortsu tegeliku tekkepõhjuse — meditsiinis nimetatakse seda etiotroopseks raviks.

Seepärast on Botoxil vaid üks näidustus — suurenenud miimiline aktiivsus (soov kortsutada kulme, kissitada silmi, krimpsutada nägu jne).

Korduma kippuvad küsimused:

Kui kiiresti pärast süsti tegemist Botox mõjuma hakkab?

Umbes 60% juhtudest saabub Botoxi esmane toime 2.–3. päeval pärast protseduuri, 10–15% patsiente tunnetavad toimet juba protseduurijärgsel päeval, ülejäänud järkjärgult esimese nädala jooksul. Lisaks individuaalsele tundlikkusele ja preparaadi annusele avaldab mõju ka süstimise koht: laup, ülahuul ja suunurgad võivad ühel ja samal inimesel hakata reageerima erinevatel päevadel.

Kuid süstitud lihaste lõõgastumine — see on vaid toime algus. Reageerima, nahka pinguldama, hakkavad ka kõrvallihased. Seda on eriti hästi näha kulmude järgi: algul tõusevad nad üpris kõrgele, kuid seejärel laskuvad vanale kõrgusele tagasi.

Kõik see moodustab paikse reaktsiooni ja möödub 12.–15. päevaks.

Mitme päeva jooksul pärast Botoxi süstimist ei tohi tarbida alkoholi?

Tänapäeval on alkohol pärast Botoxit lubatud. Alkoholi tarvitamise keeld oli, kuid see on mitu aastat tagasi tühistatud. Paljud pole sellega siiani kursis, aga mõned meie tuttavad kosmetoloogid teavad sellest, kuid ei räägi — võitlevad niimoodi karskuse eest ;)

Kui Teil on tekkinud mingi muu küsimus, kindlasti võtke meiega ühendust ja me vastame Teile!

Registreeri esimesele protseduurile