Ilukliinik vipMedicum pakub suurt hulka iluprotseduure, mis võimaldavad Sul igas olukorras kaunis välja näha. Ei tasu unustada, et tähtsal kohal on ka õige toitumine ja tervislik eluviis. On olemas hulk toitaineid, mis aitavad Sul oma näonahka ka seestpoolt toita. Valisime välja TOP7  nahasõbralikku toitainet, mida tasuks kindlasti oma menüüsse lisada. Loe, mida kasulikku võib leida järgmistest toitainetest.

 

maasikadMaasikad / kiivi – magus C-vitamiini allikas
Maasikates ja kiivis on rohkem vananemisvastast C-vitamiini kui apelsinis või greibimahlas. C-vitamiin stimuleerib kollageeni sünteesi ja kaitseb nahka vabade radikaalide eest. Samuti on C-vitamiin suureks abiliseks probleemse näonaha korral.


granaatounGranaatõun
võimas antiosküdant
Granaatõun on üks äärmiselt antioksüdandirikas vili ning sisaldab ka C vitamiini. Uuringud näitavad, et selle viljade mahlas leidub rohkem põletikuga võitlevad antioksüdante kui rohelises tees. Üks granaatõun või klaas mahla päevas peaks olema täiesti piisavaks koguseks.

 

brasiiliapahkelBrasiilia pähkel (e. parapähkel) – parim seleeni allikas
Brasiilia pähklites leidub seleeni – mineraal, mis koostöös E- ja C-vitamiiniga kaitseb rakke. Seleenirikas toitumismenüü aitab kaitsta nahka vähi, päiksese kahjulike mõjude ja vanusega tekkivate laikude eest. Vaid neli brasiiliapähklitkatavad päevase seleeni koguse normi (RDA).

loheLõhe – kasulikud rasvadLõhes leidub samuti seleeni – mineraal, mis kaitseb nahka kahjuliku päike mõju eest.
Aga mis kõige tähtsam, lõhe sisaldab kasulikku rasva – omega-3 rasvhape – rasv, mida keha ise toota ei suuda. Oomega-3 rashvhape toidab nahka ja muudab selle kaunimaks ja elastsemaks.

tomatTomat – vitamiinid ja noorendus
Tomatites leidub lükopeeni, mis on antioksüdant ja millel on vananemist pidurdav toime. Lükopeen on rasvas lahustuv, seepärast suudab keha omastada seda paremini siis kui näiteks tarbid tomateid koos oliivõliga. Samuti leidub tomatis ka palju vitamiine (B, C, E, K-vitamiin).

 

 

Oliiviõli – pehme ja ilus nahkoliivioli
Oliiviõli pidurdab rakke vananemise eest. Lisaks sellele niisutab ja muudab naha pehmemaks. Kasulik nii toidu sees tarvitamiseks kui ka nahale määrimiseks.

 

 

VAATA SIIT, MILLISE TEVISLIKU TOIDU SAAB VALMISTADA NENDEST KOOSTISOSADEST!