Mitu orgasmi te saate? Kui tugevad need on? Kas teie partner on rahuldatud või kas teil esineb vahekorra ajal ebamugavustunnet?

Neid ja teisi sarnaseid, seksuaalelu puudutavaid küsimusi esitavad arstid, kes tegelevad intiimpiirkonna lasernoorenduse meetodiga.

Rahvusvahelise haardega lasertehnoloogiaekspert Leonid Spokoinõi räägib, miks tuleks lasernoorenduse protseduuridel käia nagu juuksuri või kosmeetiku juures ning kuidas taastab laser võlukepikesena organismis kiiresti, tõhusalt ja ohutult selle, millest nii väga puudust tunneme.

Toonus ja elastsus
Igaüks saab aru, miks käiakse kosmeetiku juures: et püsida võimalikult kaua noor ja veetlev. Selleks ongi mõeldud erisugused protseduurid. Sama kehtib ka intiimsfääris. Naissuguhormooni östrogeeni tase naise organismis vastab kollageeni hulgale tupeseinas. Nagu näogi puhul, tagab kollageen intiimpiirkonna naha elastsuse ja toonuse ning vastupidavuse seksuaalaktiga kaasnevale survele.

Kuidas laser toimib?
Intiimpiirkonna lasernoorendus on loomulik viis säilitada naise keha veetlus, nooruslikkus, tervis ja tupe limaskesta märgumisvõime. Fotona laseri Er:YAG, mida kasutab Tallinna esteetilise meditsiini kliinik vipMedicum, laserenergia tungib viie mikromeetri sügavusele nahka – sama suur on inimese juuksekarva läbimõõt. See soojendab veemolekule, mis omakorda soojendavad kudesid. Spetsiaalne kompleksimpulss tõstab sujuvalt tupeseina temperatuuri 62–65 kraadini, mille tulemusel aktiveeruvad fibroblastid ja hakkavad tootma uut kollageeni.

Kui fibroblastid toodavad uut kollageeni, tekivad mikrotsirkulaarses vereringes uued sooned ja vereringe elavneb. Tupeseina kaudu liikuva vere hulk suureneb märgatavalt. Kõikjal, kus leidub verd, on olemas taastumiseks vajalikud tingimused. Selle tulemusel taastab kollageen kudesid, tagab tupe toonuse ja toetab selle seinu.

Laseri toime on täiesti füsioloogiline ja ohutu ning aktiveerib ainult organismi enda taastava jõu. Fotona
laseriga tehtud protseduuride ohutust ja tõhusust kinnitavad rahvusvahelised uuringud.

Pärast sünnitust
Muutused võivad alata 25. eluaastast. Tänapäeval teavad Lääne-Euroopa naised juba sünnitusmajja minnes, kuidas taastada seksuaalne veetlus pärast sünnitust. Naine tahab ja peabki tundma end pärast lapse sündi ihaldusväärsena ja nautima täisväärtuslikku seksuaalelu.

Tupeseinte algsuurust ja toonust ei ole alati võimalik loomulikul teel taastada. Laserprotseduuride ja teatud harjutuste koosmõjul saab aktiivsesse seksuaalellu naasta juba kahe kuni kolme kuu pärast. Loomulikul teel ei pruugi seda juhtuda veel aastaid.

Ei mingit atroofiat!
Enamik naisi hakkab 30–35-aastasena tajuma hormoonitaseme languse esimesi sümptomeid, mis viib kiiresti kollageeni koguse vähenemiseni urogenitaalses piirkonnas.

Limaskest muutub kuivaks, kahvatuks ja hapraks, loomulik kurrutus on häiritud ja vahekorra ajal esineb ebamugavustunnet, mistõttu tuleb kasutada libestit.

Selleks et neist sümptomeist pääseda ja luua vajalikud tingimused pikaks viljakaks eluks (sh seksuaaleluks), on vaja intiimpiirkonna lasernoorendust.

Limaskesta atroofiliste muutuste esimesed sümptomid on tupe happelise keskkonna muutused ja seeninfektsiooni jaoks sobivate tingimuste tekkimine. Kõike seda saab vältida vereringet taastavate laserprotseduuridega.

Kasutades vanusega avalduva suguelundi prolapsi ehk tupe seinte vajumise korral laserit, hakkavad fibroblastid ja loomulikud kaitsemehhanismid aktiivselt tööle.

Ei stressuriinipidamatusele
Stressuriinipidamatus – kui uriini eritub kõhuõõne rõhu tõustes, näiteks köhimise või vahekorra ajal – on samuti laserprotseduuriga parandatav. Tänu laseri mõjule tupe eesseinale, mille sees kulgeb kusiti, sein tiheneb ja tema toetav funktsioon taastub.

Ilu ja menopaus
Kliimaksi ajal langeb naissuguhormoonide ja kollageeni tase järsult. Senised limaskesta väikesed muutused süvenevad kiiresti. Neile muutustele tuleb reageerida. Kui patsiendile ei ole hormoonasendusravi soovitatav, on teine võimalus laserravi, mis taastab kudedes kollageeni.

Seetõttu soovitatakse laserprotseduure sünnitusjärgseks taastumiseks, aktiivsel eluperioodil tervise säilitamiseks, orgasmide arvu suurendamiseks ja seksuaalelu kvaliteedi parandamiseks, et see oleks nagu särav ja aina korduv ilutulestik. Lõpuks kompenseerib laser ka vananemisega kaasnevad loomulikud muutused.