Soontähekeste eemaldamine
laseriga

Loe veelRegistreeri

Soontähekeste eemaldamine
laseriga

Loe veelRegistreeri
Veresoonte ja kapillaaride laienemine (teleangiektaasia) on veresoonte haigus ning tekib tavaliselt näol ja jalgadel. See on valutu, kuid ebameeldiv nähtus, mis väljendub võrgukestena, looklevate väätidena ja tähekestena põskedel, ninatiibadel, lõual ja mujal ning sellega võitlemiseks on olemas palju läbiproovitud meetodeid. Neile, kelle jaoks on keha väljanägemine eriti tähtis, soovitame soontähekeste laseriga eemaldamist.

Mida peab protseduuri kohta teadma?

Kõrgtehnoloogia ajastul peetakse soontähekeste eemaldamist lihtsaks kosmeetiliseks raviprotseduuriks. Uut tüüpi laserite abil “puhastatakse” nahk peaaegu täielikult, valutult ja üpris kiiresti.

Oma olemuselt on teleangiektaasiate tekkepõhjused erinevad, näiteks järgmised:
halb keskkond
hormonaalsete preparaatide kasutamine
suitsetamine
pärilik eelsoodumus
rasedus (eriti 2. trimester)
vitamiinipuudus
väheliikuv eluviis
naha mehaanilised vigastused (näiteks vistrikute pigistamine)
Arstid on kokku arvutanud, et soontähekesi on enam kui 50% meestest ning veelgi suuremal hulgal naistest – 60%. Vanemas eas tõuseb see protsent 80-ni.

Soontähekeste lasereemaldamise peamised etapid:

1

– Esimene etapp

“Laserkalibreerimine”. Viiakse läbi valitud kehaosal. Eesmärk on määrata laseri valguskiirguse optimaalne sisenemissügavus: lastakse paar erineva tugevusega impulssi ning sellega protseduur lõpeb.

2

– Teine etapp

Viiakse läbi 5–7 päeva pärast esimest. Paranemisprotsessi järgi saab arst määrata konkreetse patsiendi nahatüübi jaoks optimaalse seadistuse ning hakkab eemaldama soontähekesi nii näolt kui teiselt kehaosadelt.

Protseduuri lõppedes kantakse töödeldud nahapindadele antibiootikumi sisaldavat määret, et vältida bakteriaalset nakkust.

Küsimus: Kas protseduur on valus?

Vastus: Soontähekeste lasereemaldamine on valutu protsess ja anesteesiat ei vaja. Kuigi vahel võib aista ebameeldivat suitsuhaisu ja vaevukuuldavaid prõksatusi. Laserkiire sisenemise kohas võib mõnikord tunda kerget kõrvetustunnet, mida patsientide sõnul saab võrrelda olukorraga, kui vastu nahka kergelt väikese kummipaelaga laksatatakse. Kui patsient ei soovi ka selliseid pisikesi ebamugavusi taluda, kasutab arst 15–20 minutit enne protseduur kohalikku tuimastust.

Küsimus: Kui palju aega protseduur võtab?

Vastus: See sõltub nahakahjustuse raskusastmest ja ulatusest. Tavaliselt saab arst hakkama 15 minutiga. Mõnikord venib protseduur tunniajaliseks. Enamikul juhtudel läheb soovitud tulemuse saavutamiseks tarvis 2–4 protseduuri. Statsionaaris olema ei pea.

Küsimus: Kas esinevad kõrvaltoimed?

Vastus: Tavaliselt tekib laseriga töödeldud nahal punetus ja vähene turse, mis mööduvad 2–4 päevaga. Laseriga ummistatud “tähekesed” muutuvad kõigepealt lillaks, nende värv omandab ülejäänud naha tooni kuni 10 päeva möödudes. Turse vähendamiseks soovitatakse kasutada jääkotti. Harvadel juhtudel tekib opereeritud kohale koorik, mida ise eemaldada ei tohi. 10–14 päeva pärast kaob see ise. Et paranemine kulgeks kiiremini, määritakse nahka Panthenoliga, kuid seda tohib teha vaid arsti(!) soovitusel.

Vastunäidustused:

M
onkoloogilised haigused
M
diabeet
M
verehaigused
M
rasedus
M
liigne, piiramatu päevitamine
Küsimus: Kui kiiresti nahk täielikult taastub?

Vastus: See on individuaalne, kõik sõltub organismi taastumisvõimest ning soontähekeste paiknemissügavusest. Veresooned võivad olla paar nädalat lillad või punakad, kuid lõpuks muutuvad roosakaks ning seejärel omandavad loomuliku tooni.

Kui patsient vajab ka teistel kehapiirkondadel või näol taolisi menetlusi, on see võimalik siis, kui viimasest soontähekeste eemaldamise protseduurist on möödas 4–6 nädalat.

Küsimus: Kui kauakestev on kapillaaride eemaldamise tulemus?

Vastus: Veresoonte defektide lasereemaldamine on väga tõhus, kuid ei suuda siiski alati naha loomulikku värvi taastada. Oluline on see, et valdav osa patsiente on protseduuri nähtavate tulemustega rahul, kuna kontrast “enne” ja “pärast” vahel on märkimisväärne ning nahk omandab ühtlase loomuliku tooni. Protseduuri läbiviimise kohas uusi moodustisi ei teki. Kuid elu näitab, et naha laserkorrektsioon ei suuda ära hoida soontähekeste tekkimist uutes kohtades ega takistada naha loomulikku vananemisprotsessi.

Soontähekeste eemaldamine laseriga
Kahe nädala jooksul nii enne kui pärast soontähekeste eemaldamist ei soovitata võtta päikesevanne. Kui päikese käes viibimine on vältimatu, tuleb kasutada päikesekaitsekreeme.

Pärast protseduuri soovitatakse vältida märkimisväärset füüsilist pingutust ning suuri temperatuurikõikumisi (lülitada oma päevakavast kaheks nädalaks välja saun, jõusaal jms).

    Registreerimine konsultatsioonile

    Nimi (*nõutav)

    Email *

    Telefon *

    Vali kuupäev *

    Teade

    (Lisateave isikuandmete töötlemise kohta)





    Ivetta Astahhova
    Administraator

    Peale vormi täitmist Teiega võetakse ühendust ühe tööpäeva jooksul ning lepitakse kokku Teile sobiv külastusaeg.

    Lisaküsimuste korral palume helistada telefonil
    6 590 231.

    E-poodi